מיתוג כחלק מעיצוב אירוע

למה חשוב המיתוג כחלק מעיצוב האירוע? 

המשימה של מעצב בכל אירוע היא להעצים את החוויה של האורחים. כאשר מדובר באירוע עסקי מתווסף גם הצורך לחזק את הקשר בין הקהל, למותג ולחברה עצמה
עיצוב, ריהוט ומיתוג הם חלק ממכלול הנראות של האירוע ולא יהיה נכון לנתק אותם זה מזה.
שילוב של המיתוג באירוע, ובניית קו עיצובי ברור אשר משלב את המותג ונוכח בכל שלבי האירוע, עונה על צרכים אלו.
מיתוג מחבר את חלקי האירוע השונים, משמר את האווירה הרצויה לאורך כל האירוע, הופך אותו לאירוע חד פעמי וייחודי, ובכך מעצים את החוויה והחיבור של האורח למותג.
האפקט של פארק או אולם אשר נצבע כולו בצבעי המותג ובלוגו הוא מרשים מאוד.

  
כיצד יש לשלב את המיתוג באירוע?

שילוב המיתוג באירוע מתחיל בשפה הגרפית של האירוע. מומלץ לייצר לכל אירוע סיסמא ולוגו ייחודיים אשר ילוו את האורח לכל אורך תהליך האירוע – מהטיזר, דרך ההזמנה ועד לאירוע עצמו.
לא תמיד צריך להמציא את הגלגל מחדש עם קונספט גרנדיוזי וחדשני – לעיתים מספיק לשלב את שם החברה לצד סלוגן כללי ( "עושים חיים עם…", סוגרים את הקיץ עם…) להוסיף טוויסט קטן על לוגו הלקוח (משקפי שמש, סמיילי) וקיבלנו מיתוג ייחודי לאירוע.
 הקו הגרפי יופיע בכל חומרי הדפוס הקשורים לאירוע:  טיזר, הזמנה, שלטי הכוונה, שלט ברוכים הבאים, שילוט מתחמים, גב במה וכדומה. הקו העיצובי והקו הגרפי צריכים להשתלב – מניפת הצבעים של האירוע תושפע מהקו הגרפי על מנת לשמר אותו.
משלבים את העיצוב והמיתוג באלמנטים רבים: גופי תאורה, פריטי ריהוט ותפאורה, אשר נבנו במיוחד לשימוש רב פעמי, בשילוב מוצרי דפוס כמדבקות, קאפות ושמשוניות.
 דרך נוספת היא על ידי מיתוג של כלים ופריטי עיצוב באמצעות מדבקות או חומרים אחרים. כך ניתן להפוך אלמנט עיצובי כללי, כסידור פרחים או רהיט, לאלמנט עיצובי שלכאורה נוצר במיוחד עבור המותג והאירוע הספציפי.
 שילוב תכנים ותמונות מהווי ועבר החברה בתערוכה בכניסה לאירוע היא דרך נוספת. בדרך זו החיבור בין האורחים למותג מקבל אופי חוויתי ומלכד בייחוד כאשר הם מזהים את עצמם ואת עמיתיהם בתמונות מן העבר, או כאשר הם נחשפים לשינויים ושיפורים במוצרי החברה לאורך השנים.

 ממה יש להימנע?

כמעט בכל אירוע עסקי נפגוש אלמנטים ממותגים נפוצים. שלט ברוכים הבאים, דגלים סיניים, באנרים, קוליסות וכדומה. אלמנטים אלה נפוצים אצל ספקים רבים, וכיוון שהעלויות שלהם נמוכות  קיימת נטייה לעשות בהם שימוש כמעט אוטומטי בכל אירוע, גם כאשר השימוש בהם אינו מתאים לתנאי השטח ולרוח האירוע. התוצאה הנוצרת היא עומס מיתוגי ופגיעה בקו העיצובי של האירוע.
אין בכוונתנו לטעון כי לא נכון להשתמש באלמנטים אלה, אך מומלץ להשקיע קצת מחשבה ותכנון ולהתאים את כמות האלמנטים ה "סטנדרטיים", בגודלם ומיקומם, לתנאי השטח ולמאפיינים הייחודיים של כל אירוע.
2018-12-18T12:35:18+03:00